Захищаючи честь області. Про дебютний турнір ФК "Минай"

Дата: 
пятница, августа 4, 2017 - 11:45

Прагнення ФК «Минай» грати у аматорському чемпіонаті України сколихнуло футбольну громадськість. Все ж, команди, яка б достойно предсталяла наш край, та ще й з місцевими футболістами, давно не спостерігалось. Відтак у вболівальників та футбольних спеціалістів чимало очікувань напередодні старту аматорського чемпіонату. Журналісти Закарпаття поділилися своїми міркуваннями з приводу дебютного матчу вже головної команди краю.

 

Денис Фазекаш

«Важко щось прогнозувати. Тому що всіх суперників ФК «Минай», в тому числі і «Калуш», практично ніхто не бачив і незрозуміло у що вони грають. Так, в Калуші була професійна команда, але це було давно. Який рівень футболу на Івано-Франківщині зараз — теж незрозуміло. Тому кожна перша гра з цими командами стане купою відкриттів. Визначити де фаворит, а де команда-сенсація, буде вкрай важко. Уже після першого кола стане зрозуміло: хто на що здатен і на що можна розраховувати в цьому турнірі. У команди із Закарпаття ж буде плюс. У їх складі грають досвідчені футболісти, які спробували смак не просто професійного футболу, а гри на рівні еліти. Це Дмитро Бабенко, Владислав Микуляк, Володимир Корнутяк, Олег Допілка, Михайло Кополовець. Ось якщо у них піде, тоді можна буде на щось розраховувати. Тому що у них є досвід, а це дуже важливо».

 

Олександра Терембець

«По-перше, надзвичайно приємно, що опісля вимушеної перерви Закарпаття знову матиме команду на всеукраїнському рівні. Розпочинаємо, поки з аматорів, а там, переконана і вищі планки не за горами. Рада, що срібну землю представлятиме ФК «Минай». Це клуб з філософією, з сучасним підходом та стратегією розвитку. Наразі у колективі зібрано ряд гравців, які провели не один матч за команди майстрів, долучено закарпатську молодь, яка переймає досвід від старших колег та виступів на всеукраїнському рівні. Молодий, амбітний наставник Микола Гібалюк зумів створити дуже хорошу атмосферу в команді, це видно було ще з чемпіонату області. Окрім цього, він випробовує і себе як тренера, використовує нові підходи, ставить завдання і прагне максимального результату. Це добре. Ще відрадно, що керівництво робить ставку на місцевих вихованцях. Саме уродженці Закарпаття, разом із хорошою грою та самовіддачею забезпечать ФК «Минай» потужного 12 гравця. Уболівальники сумували за великими футболом і, сподіваюсь, втамовуватимуть свою спрагу за іграми на всеукраїнському рівні, уболіваючи за «Минай». При правильному підході, колектив може стати тією народною командою, якої нам давно не вистачало. Що ж до самого аматорського чемпіонату, то у групі, до якої потрапив клуб зібрались непогані колективи. Безперечно кожна команда ставить перед собою максимальні цілі, тому, нашим буде нелегко. Але переконана, «Минай» боротиметься до останнього. Ну, а більш конкретні висновки можна буде робити опісля декількох турів. Поки що закарпатці їдуть до Калуша. Знаю, там потужна фан-підтримка команди на місцевому рівні. Тому, залишається побажати нашим хлопцям не забувати за свого уболівальника, який вдома чекатиме від них тільки виграшного результату. Сподіваюсь, він таким і буде».

 

Олександр Бодня

«Однозначно хочеться бачити успіх закарпатської команди «Минай». Зачекалися ми тієї команди, яка буде представляти наш край в Україні. А конструктивні прогнози можна буде будувати після першого туру у Калуші. Це буде дуже цікавий матч, який у певній мірі покаже чого вартий чемпіонат Закарпаття на фоні аматорського чемпіонату України. Успіху Гібалюку і компанії!»

 

Тарас Галушка

«Минай» під час зимової підготовки зіграв ряд поєдинків з професійними командами: з ФК «Інгулець» (1:4), ФК «Волинь» (3:3), ФК «Буковина» (3:2), МФК «Миколаїв» (1:3), «Шахтар» U19 (3:1) і досить добре себе показав. Зараз їх очікують суперники, більшість з яких також дебютують на такому рівні. Все залежатиме від настрою команди на стартові ігри аматорського чемпіонату, адже вони відносно недавно вийшли з відпустки. Невелика активність на трансферному ринку дає підстави вважати про впевненість тренера у своїх гравцях. Важко оцінювати шанси у новому турнірі з малознайомими командами та все ж віриться у вдалий початок нашої команди. У першому турі «Минай» очікує виїзд за тривалістю дещо схожий до рахівського, лише з кращою дорогою. Якщо всі гравці будуть у строю і у хорошій фізичній та психологічній готовності, то прогнозую перемогу минайців у Калуші в один-два м’ячі».

 

Олександра Артюхіна

«Перш за все, уже відрадно, що закарпатська команда братиме участь у Всеукраїнському чемпіонаті. Нехай, наразі аматорський чемпіонат, але це вже вселяє надії на відродження найкращих традицій закарпатського футболу. Шанси «Минаю» розцінюю позитивно. Радше, перспективно. Як першу ступінь до чогось ще вищого. ФК «Минай» — це згуртований колектив, не тільки футболістів, а й тренерів і функціонерів, які мають мають спільну мету. І це надихає. І, впевнена, дасть результати. Принаймні, цьогорічний чемпіонат області і хороші результати виступів минайців дають привід думати і про успіх на всеукраїнській ниві. Маємо в арсеналі гравців вищого ґатунку, тренер молодий і амбіційний. Щодо першої гри із ФК «Калуш», то не надто обізнана у їх виступах, але знаю, що це сильний колектив. Це для них не перший аматорський чемпіонат, мали певні успіхи. Ігри на виїзді — це завжди випробування. Але вірю у ФК «Минай», думаю, здобудуть мінімальну перемогу».

Аттіла Ерделі

«У першу чергу, цей чемпіонат варто розцінювати як, свого роду, підготовку та трамплін «Минаю» уже на професійний рівень. Щось прогнозувати взагалі дуже важко, оскільки незнайомий із командами, які протистоятимуть «Минаю». Однак, це буде хороша перевірка для ужгородського колективу: це виїзди у інші області, матчі, у яких ти не граєш проти своїх друзів (як це зазвичай у чемпіонаті області), нова мотивація, досвід тощо, щільний графік, робота під навантаженнями. У матчі проти «Калуша» чекаю перемоги від «Минаю» як вболівальник, але як журналіст не володію інформацією про команду-суперника, щоб могти прогнозувати результат».

Що ж, залишається тільки побажати ФК «Минай» успіху у дебютному матчі. І звичайно ж, фарту! Без нього ніяк!

Джерело