Володимир Підкіпняк: «Я щиро радий, що в Ужгород повертається професійний футбол»

Дата: 
пятница, августа 10, 2018 - 19:45

Головний тренер «Рочина» прогнозів на матч із підопічними Мирослава Бабяка робити не став, проте плани на чемпіонат усе ж озвучив…

ФК «Рочин» – перший і, певно, найпринциповіший суперник «Ужгорода» у чемпіонаті України з-поміж аматорів. Скажу більше, команда з досвідом і титулами. У 2015 році підопічні Володимира Підкіпняка уперше заявились до аматорського кубку держави і стали його володарями. Минулоріч – одягнули бронзові медалі чемпіонату держави. Тож «Рочин» сьогодні футбольні експерти упевнено називають якщо не головним претендентом на комплект нагород найвищого ґатунку, то призером точно. Такі ж плани на чемпіонат України з-поміж аматорів і в головно коуча команди зі Львівщини. Тож пропоную Вашій увазі бліц-інтерв’ю з Володимиром Підкіпняком.

- Володимире Ярославовичу, ваша команда змагається і в кубку Львівської області, і в крайовому чемпіонаті, і у всеукраїнських змаганнях. Виступ у якому з них для Вас пріоритетний?

- Ви знаєте, виступали ми в аматорському чемпіонаті й минулого року. Команда упевнено стартувала і лідирувала майже упродовж цілого сезону. В підсумку здобула бронзові медалі. До кубка області ми заявились, аби мати змогу переглянути новачків команди, у тому числі хлопців 2001 р.н., а відповідно зробити висновки для майбутніх ігор чемпіонату України та й області.

- Тобто я розумію, саме загальнодержавні змагання у фаворі, а кубок – свого роду етап підготовки для команди.

- Безперечно. У серпні заплановано дві кубкові гри: 1/8 та 1/4 фіналу відповідно (у першому матчі підопічні Володимира Підкіпняка здобули впевнену перемогу над «Соколом» 2:0 – авт..). Та Ви прекрасно знаєте, що апетит приходить під час їжі. Тому не виключаю, боротимемось до кінця. В кубковій системі нема призерів. Є лише переможець.

- Ким підсилився «Рочин» у період міжсезоння?

- Говорити про підсилення доволі складно. Позаяк команду з різних причин полишили лідери. Тому ми запросили до клубу не дуже досвідчених, однак молодих і перспективних футболістів. Зокрема 1995-1997 років народження. Є і гравці, як я вже казав, 2001 р.н.. Команда значно омолодилась.

- Чи готувались Ви уже до матчу з ФК «Ужгород»?

- Насправді про цю команду інформації у мене дуже мало. Тому конкретно до матчу з «Ужгородом» підготовку ми не проводили. Наші зустрічі в кубку Львівської області – підготовка і до поєдинку з Вашою командою.

- Найбільше досягнення «Рочина» – перемога в аматорському кубку України. Які завдання цього сезону в розрізі чемпіонату держави?

- Кубкова система специфічна. Виграв – пройшов далі, програв – до побачення. Я не принижую заслугу команди. Бо уперше заявитись і одразу перемогти у таких змаганнях, погодьтесь, не просто. У чемпіонаті ще складніше. Говорити про перемогу я не на наважусь, та, звісно, хочеться піднятись на п’єдистал пошани. А час розставить крапки над «і».

- Чому команда цьогоріч не підвищилась у класі?

- Аби виступати у Другій лізі чемпіонату України, потрібно дотриматись певних вимог. На жаль, нашому клубу наразі притаманна фінансова проблема. Нема стабільності, як і в державі загалом. Потрібно покращувати інфраструктуру, налагодити роботу з дитячо-юнацькими школами. В останньому аспекті є відчутні позитивні зрушення.

- А що стосується матеріально-технічної бази?

- Поки-що це питання в ступорі. Я повторю, нема того фінансування, якого б хотілося. А от до стадіону достатньо претензій з техніки безпеки.

- «Рочин» ми все ж побачимо у Другій лізі?

- Ви б і сьогодні побачили, якби моя воля. Та наступного року, гадаю, ми підвищимось у класі.

- На який результат очікуєте в матчі з «Ужгородом»?

- Прогнози – справа невдячна й неблагородна. Тому утримаюсь від них. Єдине, що хочу додати. Я дуже задоволений, що в таке місто, як Ужгород, повертається професійний футбол. Загалом гра мільйонів відроджується в Закарпатті. І повірте, я щиро радий, що у Вас все добре.

Джерело