Володимир Охримович: «Розвиваємо дитячий футбол»

Дата: 
четверг, августа 16, 2018 - 18:00

Уже майже впродовж місяця в Бібрці Перемишлянського району Львівської області активно працює дитяча футбольна школа «Лідер».

Люди, котрі її створили, заслуговують на підтримку і повагу, адже справді роблять важливу справу – розвивають у нашому регіоні дитячий футбол, що є фундаментом футболу дорослого. Інформаційний центр Федерації футболу Львівської області поспілкувався з ініціатором заснування «Лідера» Володимиром Охримовичем, котрий розповів про стан справ у школі і подальші плани.

– Пане Володимире, розкажіть, будь ласка, як з’явилася ідея заснувати дитячу футбольну школу «Лідер»?

– В останні декілька років у Бібрці був занепад футболу. Команда нашого міста не з найкращими результатами виступала лише на районному рівні. Занедбаними були стадіон, інфраструктура загалом. Це я про дорослий футбол, годі казати про футбол дитячий. Разом із хлопцями з громадської організації «Спортивний клуб «Захід (Бібрка)» займаємося розвитком усіх спортивних подій у Бібрці, зокрема футболу. Зокрема, започаткували і проводимо щорічний турнір «Bibrka Cup». Тож ми вирішили пожвавити в нашому населеному пункті футбольне життя.

Відновилася місцева доросла команда, яка цього року дебютувала в Третій лізі Львівської області, і де грають винятково місцеві хлопці. Ми усвідомлювали, що нам потрібна дитяча футбольна школа. З такою пропозицією я навесні цього року звернувся до президента підмонастирського «Фенікса-Стефано» Степана Пилипа – надзвичайно активної у футбольному плані людини, запропонувавши йому план розвитку ДЮФШ. Його не довелося довго вмовляти.

Степан залучив усіх футбольних меценатів, людей, котрі присвячують час футболу в нашому регіоні. З цієї нагоди відбулися збори, на які запросили представників команд із Підмонастиря, Бібрки, Великих Глібовичів, Відників, Шпильчини, Старого Села і Ланів. Перші п’ятеро є засновниками і меценатами «Лідера».

– Хто тренує дітей у дитячій футбольній школі «Лідер»?

– Ми вирішили, що розпочнемо повноцінно тренуватися в серпні, щоби підготувати дітей до участі в Дитячо-юнацькій футбольній лізі Львівщини, що стартує у вересні. За тренерський напрямок у нас відповідає авторитетний в області наставник, тренер ФК «Миколаїв», дитячої команди львівських «Карпат» та аматорської збірної Львівської області, виходець із Бібрки Віталій Пономарьов.

Окрім нього, дітей у «Лідері» тренують екс-«карпатівець» Самсон Годвін, Геннадій Погорілець і головний тренер «Фенікса-Стефано» Степан Михальчук. Перше тренування відбулося 28-го липня. Діти займаються тричі на тиждень. Судячи зі слів батьків, якість тренувань не поступається футбольним школам Львова.

– До речі, дитяча футбольна школа «Лідер» у Бібрці носить ім’я батька Віталія Пономарьова Юрія Серафимовича.

– Це пропозиція засновників і меценатів школи. Юрій Серафимович був у Бібрці тренером різноманітних спортивних гуртків. Він колись тренував мого батька, був прекрасним мотиватором. Бібрка – маленьке містечко, але під його керівництвом мешканці Бібрки часто здобували на змаганнях різного рівня призові місця.

– Як розвивається дитяча футбольна школа «Лідер» у плані інфраструктури?

– Група засновників і меценатів відповідає в нас за фінансову сторону. Я займаюся організаційною роботою. Інфраструктурною частиною займається Бібрська міська рада. Розпочали будівництво роздягальні, що частково фінансується за кошти з обласного бюджету. Також відремонтували спортзал. У Бібрці є штучний спортивний майданчик, цього року плануємо відкрити ще один. Стадіон «Газовик», на якому проводить матчі бібрський «Захід», розрахований на тисячу місць. За газоном доглядають, стрижуть, поливають. Загалом він у непоганому стані. Передбачається, що тут гратимуть і вихованці «Лідера».

– Діти якого віку займаються в «Лідері»?

– Наразі в нас представлені три вікові групи: 2005-2006, 2006-2007 та 2009-2010 роки народження. Загалом станом на сьогодні в «Лідері» займаються близько 90 дітей (найбільше з Бібрки і Великих Глібовичів). Є діти з навколишніх сіл. Один талановитий хлопчик приїжджає з Жидачева. Цього року ми заявимося в Дитячо-юнацьку футбольну лігу Львівщини й обов’язково зробимо офіційне відкриття школи за участю засновників і меценатів, представників міської влади і Федерації футболу Львівської області. Плануємо розробити логотип і форму «Лідера», а також офіційно зареєструвати нашу футбольну школу.

– Куди потрібно звертатися батькам, діти яких хочуть навчатися азам футбольної майстерності в «Лідері»?

– Наразі навчання в «Лідері» повністю безкоштовне. Воно відбувається за кошти меценатів. Це соціальний проект, метою якого є популяризація футболу зокрема й активного спортивного життя підростаючого покоління загалом. Аби розпочати заняття в «Лідері», можна зателефонуватиза номером (063) 519-43-39, або звернутися безпосередньо до нас. Ми нікому не відмовляємо. Всі, в кого є бажання займатися футболом, усі займаються.

Джерело: Федерація футболу Львівської області