Візитна картка АФЛУ. Волинь

Дата: 
суббота, декабря 30, 2017 - 23:30

Історія футзалу на Волині бере свій початок з 90-тих років минулого століття, коли почали проводитися турніри на першість області СТ «Колос» і чемпіонати Луцька, організовані Володимиром Павліком. Пізніше проводилися представницькі турніри «Рекламний тайм», кубки «Волиньтабака» і газети «Волинь». На критих майданчиках сперечалися школярі та студенти, ветерани і юнаки. 

Першою віхою у розвитку футзалу на Волині можна вважати 2001 рік, адже в кінці року у залі ОДЮСШ вперше стартувала Аматорська міні-футбольна бізнес-ліга. У першому розіграші брало участь вісім колективів. Чемпіоном перших двох розіграшів став «Укркристалмет». За період існування проекту було проведено 8 розіграшів.

2007 року вперше в історії області у змаганнях серед команд Другої ліги чемпіонату України під егідою Асоціації міні-футболу(футзалу) України взяв участь клуб з обласного центру ФК «Луцьк».

2008 року створено Асоціацію міні-футболу (футзалу) Волині і вперше проводиться чемпіонат області з футзалу. Першим чемпіоном Волині стала команда «Вотранс-ЛСТМ». Незмінним президентом АМФВ з того часу є Сергій Голоскоков. Під егідою Асоціації провели новорічний турнір, який зібрав зірковий склад учасників: Тарас Михалик, Артем Федецький, Василь Сачко, Сергій Піддубний та інші. Також було проведено ІІІ міжнародний турнір з футзалу серед жінок-аматорів «Королеви залу». У змаганнях взяли участь 6 команд з 3 країн.

Перший в історії АМФВ чемпіонат Луцька стартував 31 січня 2009 року. Вісім колективів визначали кращого в обласному центрі у залі ФСТ «Колос».

Другий сезон під егідою АМФВ подарував вболівальникам міні-футболу низку нових змагань. Вперше було проведено чемпіонат Луцька у першій лізі, Кубок Луцька серед аматорських команд, Літній Кубок АМФВ, Кубок Волинської області серед жінок, а також чемпіонати Волині серед ветеранів 35 та 45 років та старші. Мабуть не всі знають, але саме з волинських футзальних змагань починав свою кар’єру один з найкращих півзахисників польської футбольної Екстракляси Тарас Романчук.

27 квітня 2010 року в спорткомплексі «Арена Сіті» відбулися матчі за Кубок Волинської області з міні-футболу (футзалу) серед дівчат. Четвертий сезон АМФВ став ще більш насиченим, ніж попередній, адже спільно з Асоціацією міні-футболу (футзалу) міста Луцька було проведено декілька нових турнірів. 

Останнім роками аматорський футзал у регіоні розвивається шаленими темпами і з кожним роком відбувається прихід нових команд. Один тільки чоловічий чемпіонат області має 7 ліг, дитячий чемпіонат проводиться у 4-х вікових категоріях, а ще ж поводяться чемпіонати серед жінок, ветеранів і це не рахуючи численні міжсезонні турніри. Усі змагання проводяться в спорткомплексі «Арена Спорт», де є три футзальні майданчики. Завдяки плідній роботі Асоціації впродовж цих всіх років у сезоні 2017/18 Волинь вперше представлена у найвищому футзальному дивізіоні України. У жіночій Вищій лізі край представляють луцький «Легіон» і «Ладомир»з Володимира-Волинського. Чоловічі команди до Екстра-ліги не добиралися, але у Першій лізі свої сили пробували ковельські «Шанс-Авто» і «Апперкот»

В Аматорській футзальній лізі України (АФЛУ)Волинь бере участь з самого початку її існування. Усі чотири сезони на Всеукраїнському фіналі область представляла хорівська «Надія», яка є чинним чемпіоном АФЛУ і фіналістом сезону 2014/15. У Елітному фіналі АФЛУ область була представлена лише у двох попередніх сезонах. У сезоні 2015/16 честь регіону відстоював «Вотранс» (Луцьк), а минулий елітний фінал приймав саме Луцьк, тож тут уже було двоє волинських учасників: хорівська «Надія-2» (1/4 фіналу Вищої ліги), «Бренд Груп» (Луцьк).

Найближчим матчем, який відбудеться на Волині, є справжнє класичне дербі регіону останніх років між «Волиньагротехом» (Луцьк) і «Надією» (Хорів), який відбудеться у рамках ¼ фіналу Кубка Волинь 31 грудня. Буквально тиждень тому команди зустрічалися у рамках обласної Суперліги і не змогли виявити сильнішого – 2:2. Так що майбутній матч обіцяє бути принциповим і захопливим.

Джерело: Андрій Гулій, прес-служба АФЛУ