Віталій Сидоренко: «Дитячий футбол Києва потребує прийняття чіткої програми розвитку, щоб через 4 роки, крім розмов, надати реальні результати!»

Дата: 
среда, января 17, 2018 - 13:30

Cидоренко Віталій Сергійович  – з 2005 року воротар збірної команди України з пляжного футболу, володар Кубку Європи 2007, віце-чемпіон Європи 2015, чемпіон Європи 2016, генеральний менеджер команди «Артур Мьюзік» , віце-чемпіон Eurowiners Cup  (Ліга Чемпіонів) 2016, 2017 рр. в складі ФК «Артур Мьюзік», чемпіон Грузії 2017 в складі «Динамо» (Батумі), номінант на кращого воротаря світу пляжного футболу 2016 року, тренер/генеральний менеджер першої дитячої школи воротарів «Школа Сидоренко» в центрі масового та дитячого футболу в парку «Місто Спорту».

- Що для Вас футбол і чому Ви вирішили виступити одним із ініціаторів та засновником Київської міської федерації футболу?

- Футбол для мене це все моє життя з 6 років.  Не уявляю себе без футболу. Завдяки футболу я вже відвідав багато країн світу, маю друзів професіоналів футболу на усіх континентах і маю своє бачення на розвиток дитячого футболу.

Враховуючи свій досвід, вирішив щось зробити для хлопчаків, які також як і я з дитинства фанатіють та живуть футболом.

І це не відноситься тільки пляжного футболу! В моєї кар’єрі є виступи та тренерський досвід і в класичному футболі і в футзалі. Але я рахую та маю впевненість, що пляжний футбол це унікальний елемент в системі підготовці юних футболістів. Координація, витривалість, упередження травмам – саме футбольні вправи на піску надають особливі результати в цьому.

Тому я з людьми, які хочуть і вміють робити зміни на краще. У нас підібралася справді якісна команда менеджерів. Сподіваюсь у нас все вийде!

- Назвіть, будь ласка, основні проблеми на Вашу думку сучасного масового та дитячого футболу Києва?

- Основних проблем багато, але ключовими я б виділив: відсутність полів, (особливо критих манежів), дитячий футбол тримається на батьках та куди йти і що робити після випуску.

- 16 лютого відбудеться конгрес, який в тому числі сформує нову команду топ-менеджерів київського футболу. Які Ви бачите основні та пріоритетні завдання нової команди?

- Основним  завданням буде створення чіткого плану або програми розвитку дитячого футболу Києва, щоб через 4 роки крім розмов показати що реально зроблено.

Необхідна системна компанія по будівництву полів. Необхідний чіткий та рівний для всіх команд регламент змагань. Треба порядок в суддівстві. Давайте щось зробимо і в сприянні підготовки тренерів.

 

- Якими шляхами повинно відбуватись фінансування дитячих турнірів? Сьогодні практично 100% дитячих турнірів фінансується батьківськими внесками. Чи взагалі це можливо у теперішніх умовах змінити?

- Надіюсь, що так і ми будемо до цього прагнути. Дитячий футбол потребує уваги та повинен розвиватись за рахунок держави, спонсорства та діяльності федерації футболу.

 

- Яка Ваша думка щодо введення єдиного електронного реєстру футболістів?

- Як футболіста у мене завжди до цього було упереджене ставлення. Мені хотілося грати скрізь. Але вже як менеджер я за регулювання та контроль. Може це буде боляче і складно по початку але буде давати шанс розкриватися більшій кількості футболістів.

 

- Ваша позиція та думка щодо можливості введення для дитячого тренера обов’язкового отримання вищої педагогічної освіти крім тренерського диплому від федерації?

- Вища освіта ще ніколи і нікому не заважала. Чим більше знань тим ти більше можеш їх передати. Зараз тренер це не просто набір вправ, але і психолог, лікар, педагог.

- Які Ваші персональні футбольні цілі або мрії в новому 2018 році?  

- Спортивна ціль як гравця збірної України- відібратися на Європейські ігри та чемпіонат світу з пляжного футболу.

Як менеджер і тренер спробую системно продовжувати розвивати воротарську дитячу школу, докладу всі свої знання і сили для розвитку саме дитячого футболу в Києві.

 

Джерело: офіційний сайт Київської міської федерації футболу