Віталій Болдарєв: “Про шляхи розвитку столичного дитячого футболу”

Дата: 
понедельник, апреля 2, 2018 - 15:00

 – Розкажіть про ідею створення дитячої Суперліги Києва?

– Ідея створення суперліги виникла декілька років тому через розуміння того, що стара система( система ще радянських часів) проведення змагань вичерпала себе. Основним принципом є те, що жодна команда нікуди не вилітає по закінченню сезону. Тобто цією системою ми не змушуємо дітей боротися за виживання у певній лізі. За результатами регулярної першості можна тільки вирішити за кубок якого ґатунку будуть боротися команди в клубному плей-офф. Сама система не є новою, за аналог взяті змагання заокеанських першостей(НХЛ,НБА).

– Суперліга на «Лівобережну» і «Правобережну»?

– Розподіл на конференції вельми умовний… Найголовніше, щоб розподіл клубів був більш-менш рівномірним по силі, а вже на другому місці є фактор витрачати менше часу на переїзди.

– Скільки та які команди будуть запрошені до Суперліги?

– Думаю, що на даний час в Києві можна створити суперлігу в якій будуть приймати участь від 20 до 24 клубів( по 10-12 в кожній конференції). Обов’язковою умовою для кожного клубу має бути наявність всіх вікових категорій(ю-13,ю-14,ю-15, ю-16, ю-17, ю-21) та дублюючих складів ( в категоріях від ю-13 до ю-16), а також домашньої бази( може бути власною або орендованою). Окремим питанням треба ставити змагання серед колективів дорослих команд: чи вносити їх в клубний залік, чи проводити для них окрему першість?..

– Чи буде можливість трансферу учасників з «Правобережної» до «Лівобережної»?! Якщо так, то на яких умовах?

– Думаю так! Але це питання потрібно вирішувати на загальних зборах клубів-учасників щорічно перед початком нових змагань.

– Який механізм та шляхи фінансування дитячої суперліги?

– Звичайно, має бути клубний внесок. Але у разі проведення змагань на високому рівні з максимально потужною інформативністю( швидкість подачі результатів на сайт, фото та відео звіти, кількість зіграних матчів та забитих м’ячів кожним гравцем, випуск власного журналу по закінченню сезону та ін.), стане легше залучити спонсорів як клубних, так і загальних для Суперліги.

– Терміни реалізації план-проекту Суперліги?

– Думаю, що не є проблемою вже сезон 2018-19 провести у вигляді Суперліги.

Джерело: офіційний сайт КМФФ