"Так грати "на Європу" не можна. Ну що це за футбол?" Стефан Решко – про причини болючої поразки Динамо

Дата: 
пятница, августа 4, 2017 - 11:45

Розмова про матч Янг-Бойз - Динамо із захисником Динамо 70-х, володарем Кубка Кубків та Суперкубка УЄФА.

– Стефане Михайловичу, чому Динамо програло у Берні? Ваша думка…

– Від Динамо не було футболу з перших хвилин. Склалося враження, що вони вийшли грати на утримання рахунку. Після незрозумілого пенальті стало психологічно складно – ще один м’яч і все. Гра мені не сподобалася. Динамо не проявило морально-вольових якостей. Падали, симулювали. Швейцарці, звісно, грали жорстко і грубувато. Вони розчавили наших фізично і навіть психологічно.

Динамо багато помилялося. Перший гол – помилка Морозюка. Ти – захисник. Йдеш на м’яч і виносиш його! А він почав плутатися, навіть не знаю, що хотів зробити. Другий гол – помилка Коваля. Але до цього голкіпер врятував 5-6 разів. Якби не він – програли б з розгромним рахунком у 3-4 м’ячі. Це ж ненормально!

Я вважав, що команда перебудувалася і демонструватиме динамівський футбол – фланги, передачі, біганина, пресинг. А вони віддали м’яч, стали на своїй половині поля і спостерігали, як Янг Бойз перепасовується. Незрозуміла тактика, незрозуміле ставлення футболістів. Так грати “на Європу" не можна. Ну що це за футбол?

– Кажете, незрозуміле пенальті і жорстка гра швейцарців. Як оціните арбітраж польського рефері Павела Гіла?

– Я згідний з тією думкою, що суперники грубо порушували правила і належало продемонструвати їм більше жовтих карток. Жовті жовтими, але нам варто було самим нав’язувати гру, боротися, щільніше діяти із опонентами. Скільки флангових передач пройшло у наш штрафний майданчик? Зліва, справа – підробив собі під ногу і подав! Такі речі варто рубати на корені, адже флангові подачі – це завжди небезпечно, а в Янг Бойз вистачало футболістів, які можуть прекрасно зіграти головою. Коротше кажучи, Динамо зіграло дуже слабко. Ні морально-вольових якостей, ні тактичних задумів.

– Дехто каже: вплинуло штучне поле швейцарської арени.

– Можливо, щось у цьому є – 5-10 відсотків у списку причин поразки Динамо. Але для того, щоб боротися і накривати суперників зелене поле – необов’язкове. Яка різниця – зелене поле чи штучне? Навантаження на м’язи трохи інше – безперечно. Проте Динамо програло не на полі, воно програло у ставленні. Не налаштувалися на справжній бій. Не боролися за кожен м’яч на кожній ділянці поля. Потрібно було зменшувати суперникам простір – щоб навіть миша не прошмигнула! Вони ж віддали ініціативу і думали, що пройдуть в наступний раунд "на авось".

– Головний винуватець поразки – Хацкевич?

– Скоріше, провина лежить на футболістах. Вони що, грають безкоштовно? Чи за тренера? Вони грають за зарплату. Гравці в першу чергу відповідають за те, що відбувається на полі. Звичайно, в плані тактики – запитання до тренера. Не знаю, що там Хацкевич розповідав після матчу. Я одразу вимкнув телевізор – що там слухати, що там дивитися? Все, що мені було потрібно, я побачив. Є претензії і до тренера. Він не зумів донести до підопічних ідею, що на полі варто битися.

Я вже втомився повторювати: ми не можемо грати в технічний футбол – іспанський, італійський. Для нас прийнятний простий силовий футбол. Для чогось іншого в Україні немає належних футболістів – не можуть зліпити докупи 2-3 паси. Нам не потрібно тримати м’яч. Що більше він у нас – то більше помилок, розумієте? Треба грати просто: вийти на фланг, подати у штрафний, щоб там хтось замкнув. Тоді повернулися у захист, усе перекрили і далі чекаємо, щоб перехопити м’яч.

– Ви – знаменитий динамівець, якому знайомий смак європейського тріумфу команди 70-х. Що відчуваєте зараз, після таких матчів, як вчора?

– Я сильно розчарований. Мені прикро, що граючи навіть із такими посередніми командами, як Янг Бойз, ми не можемо з ними конкурувати. Теперішні футболісти понижують авторитет клубу Динамо з кожним роком, з кожним днем.

– Динамо вилетіло з Ліги чемпіонів, а це означає, що бюджет клубу недоотримає пристойну суму. Яких гравців варто позбутися, поки не пізно? Хто зайвий у цьому ансамблі?

– Останнім часом мені абсолютно не подобається Гонсалес. Маю великі претензії до Кадара. Його "роздягали" і в попередньому матчі, і зараз. Дуже слабка позиція в команді. Потрібно придбати одного-двох хавів, які можуть вести гру. Ярмоленко спроможний це робити, але він часто бере гру на себе. Багато чого потрібно покращити, але який сенс зараз про це говорити. Що є, те є.

Джерело