Микола Слободянюк: «Скоріше за все молодь «Діназу-2» гратиме в першості України по ДЮФЛУ»

Дата: 
пятница, сентября 21, 2018 - 14:15

Наставник найближчого резерву про виступ команди в першій лізі.

Нинішній розіграш першості Київської області розроблено таким чином, що до фінальної пульки потрапляють тільки по чотири команди з двох груп. Ті, хто опинився нижче, залишилися поза бортом подальших змагань. Серед них опинився й «Діназ-2» (тренер Микола Слободянюк), котрий в групі «Б» фінішував на шостій позиції. Клубна прес-служба попросила наставника поділитися думками про цьогорічний турнір.

- Прикро, що не потрапили до заповітної вісімки?

- Дуже. На старті сезону ми сподівалися на значно кращий результат і планували потрапити, як мінімум, до першої трійки. На жаль, спіткнулися там, де цього аж ніяк не чекали і частенько втрачали очки, як то кажуть, на рівному місці.

- В чому причина? Оцініть гру команди.

- Тут є цілий букет причин і ми це будемо ще розбирати всередині колективу. Десь не в оптимальному складі зіграли, десь випали основні гравці, дехто не продемонстрував того, чого від них очікував. У нас в складі виступали переважно молоді футболісти, яким завтра-післязавтра треба стукатися в двері першої команди. Було всього кілька досвідчених виконавців, але значна частина хлопців 2001/02 років народження. Якщо ставити оцінку за виступ команди, то вона від мене буде незадовільною.

- Чого не вистачило, щоб потрапити до заповітної вісімки?

- Ігрової дисципліни в деяких матчах, великого бажання до перемоги, бо грали опустивши рукави і, напевно ж, індивідуальної майстерності. А ще реалізації гольових моментів, які ми створювали. Нам потрібен лідер в атаці, котрий би міг взяти ініціативу на себе й витягнути команду в складну хвилину.

- Яким було головне завдання перед «Діназом-2»?

- Перш за все награвати молодь, дати їм можливість відчути, що таке дорослий футбол. Адже вже в наступному році багато хто з них буде виступати в чемпіонаті України серед 19-річних. У всякому разі такі перспективі цієї нашої молоді.

- На ваш погляд, хлопці долали в грі?

- У мене неоднозначне враження. Дехто виріс, а дехто просто топчеться на місці, або й здає. З такими ми будемо прощатися. Ще одна проблема – нестабільність у грі. Один матч гравець може видати на найвищому рівні, продемонструвати хорошу гру, а вже наступний просто провалити. Це і відсутність досвіду, і брак індивідуальної майстерності.

- Ви можете когось виділити в команді?

- Нашого ветерана Бориса Шевелюка. А з молодих хлопців мене потішили виступи Ковтуна, Веремієнко та Махновця. Всі троє приєдналися до колективу вже в другій частині сезону. Двоє останніх є вихованцями нашої футбольної академії, які на певний час з різних причин випали з тренувального процесу хлопчаків 2001 року народження.  

- У виконанні команди були й хороші поєдинки?

- Безперечно. В першому турі видали феєричний матч з «Альтісом» (10:3), потім билися на рівних з лідером групи «Асканією-Флорою», з якою ми розіграли бойову й видовищну нічию (3:3). Взагалі, в більшості матчів ми демонстрували непоганий футбол і дуже рідко поступалися саме в грі перед суперником. Ось результат був не завжди втішний, то це факт…

- Але ж без прикрих збоїв не могло не обійтися.

- Це так. Матч з «Альтісом» в гостях не можу занести в актив команді, заключний поєдинок з «Асканія-Флора». Тут вплинуло й суддівство, й той факт, що ми мали аж два вилучення.

- Вами названі три прізвища молодих гравців, які можуть потрапити і в першу команду «Діназу» - Ковтун, Веремієнко, Махновець. Можливо, ще є перспективні юні футболісти?

- Я б назвав півзахисника Панасюка. Цей хлопчина 2002 року народження і за регламентом не міг виступати в першій лізі, але постійно тренувався з нами і я бачу його прогрес.

- У другому колі в команду повернувся після закордонного відрядження Андрій Шипілов. Що можете сказати про його гру?

- Бажання виступати й викладатися на полі в нього з лихвою, але видно, що тривалий час він не тренувався з колективом і є певний дисбаланс в готовності. Цей футболіст досить активний і вніс певну гостроту в атакуючі дії «Діназу-2», але хотілося б сюди ще додати більше ефективності в грі.

- Попереду ще два місяці футбольного сезону, але для команди він вже практично завершився. Що будете робити?

- Зараз ми просто тренуємося і чекаємо на рішення обласної федерації, яка пообіцяла переговорити з командами й провести втішний турнір для тих, хто не потрапив у фінальну пульку. Просто невідомо, хто згодиться виступати в ньому. Якщо ж подібні змагання не будуть проводитися, то гратимемо товариські матчі з іншими клубами регіону.

- Подальші перспективи «Діназу-2»?

- Загадувати далеко не можу, але скоріше за все, він переросте в команду U-19, яка гратиме в першості України серед колективів ДЮФЛ. Поки що такі плани. Утім, як воно повернеться в зимове міжсезоння залишається тільки гадати.

- Яку оцінку загалом дасте рівню турніру в першій лізі та рівню команд-суперниць?  

- Те, що не всі команди могли залучати в свої ряди кваліфікованих гравців з Києва позначається на їх грі. За клуби переважно виступають власні сільські вихованці, котрим можливо не вистачає футбольної школи, зате завжди є ентузіазм та неймовірне бажання. Тому всі билися до кінця, і це важливий момент. В цьому плані дуже складними були завжди виїзні матчі, бо коли ти приїжджаєш в якийсь населений пункт, де приходять кілька сотень любителів футболу повболівати за своїх, то, звичайно ж, вони не хочуть впасти в очах своїх прихильників. І інколи відсутність майстерності та спортивної виучки компенсують супербажанням. Отож, прохідних матчів не було. Хотілося б тільки сказати про поля та суддівство. Футбольні газони не всюди в хорошому стані, вони не дозволяють комбінувати й демонструвати яскравий футбол. Боротьба, боротьба й ще раз боротьба… Також хочеться надалі бачити більш кваліфіковане суддівство. А то інколи виникало враження, що юні арбітри вперше взяли свисток в руки. Відповідний суддівський комітет повинен на це звернути увагу, а не кидати в бій молодих та «зелених».

- І наостанок оцініть новий формат в першій лізі.

- Він додає певного стимулу для боротьби в групі. На короткій дистанції важливими стають практично всі матчі. Шкода, що ми не пробилися в фінальний турнір. Там було б дуже цікаво й корисно.

Джерело: ФК "Діназ"