Микола Подранний: «Всі горіли, всі хотіли вийти на поле і здобути перемогу»

Дата: 
суббота, мая 12, 2018 - 10:15

Збірна Житомирської області під керівництвом Миколи Подранного перемогла команди Чернігівської (3:1), Київської областей (3:1) у відбірковому етапі Кубку Регіонів ФФУ й вийшла до наступного етапу змагань, який відбудеться 15-16 травня в Івано-Франківську.

Через тиждень після перемоги, коли емоції вже притихли, вдалося  зустрітися з головним тренером збірної Житомирської області та поговорити про підготовчі етапи, атмосферу в колективі, а також втрати команди.

– Микола Володимирович, як проходила підготовка до відбіркового етапу Кубку Регіонів ФФУ?

–  У рамках підготовки збірна зіграла два товариські поєдинки. Так як не хотілося заважати підготовці футболістам у своїх клубах до нового сезону, вирішили зіграти спаринги у будні дні. Під час ряду товариських зустрічей вдалося переглянути 95 % футболістів і визначитися з оптимальним складом на кубок. Звичайно ж, були і складнощі:  через певні причини не мали змоги переглянути всіх гравців, які були «на аркуші».

Хотілося якомога більше футболістів залучити до збірної, у тому числі й з Першої ліги. Проте було обмаль часу для визначення потенційного складу, власне тому, орієнтувалися на Вищу лігу. Я думаю, що в тих гравцях, які в заявці ми не помилилися.

– У збірній зібрані футболісти з різних команд Чемпіонату Житомирщини. Яка атмосфера панує в колективі?

–  Перемога завжди додає позитиву, зокрема, у відносинах між гравцями. Перемога у товариських матчах і, звичайно, у відбірковому етапі Кубку Регіонів ФФУ максимально зріднила всіх футболістів, які представляють різні клуби Чемпіонату Житомирської області. Хлопці виглядали як єдине ціле, у них було бажання грати за збірну області, це дійсно відчувалося.

У першу чергу, хочу подякувати тим гравцям, які не дивлячись на втому, особисті плани, ігри за клуби по-бойовому підійшли до кожного матчу. І я не помітив жодного, хто хотів би зекономити свої сили. Всі горіли, всі хотіли вийти на поле та здолати суперника. Вважаю, що вдалося створити здоровий мікроклімат у колективі.

Ми зуміли досягти позитивний результат, що головне на сьогоднішній день. Федерацією ставилось завдання вийти з групи, яке й було виконано. Я дякую Житомирській обласній федерації футболу на чолі з Русланом Павлюком за всебічну підтримку команди.

– Що скажете про рівень команд-суперниць відбіркового етапу?

– Збірна області остерігалася кожного колективу, адже Кубок Регіонів ФФУ – зовсім інший, новий для нас турнір. Ми не бачили рівня команд, не знали футболістів, які представляли свої збірні. У роздягальні говорив хлопцям, що перші 15 хвилин дадуть інформацію про суперника, від якої вже будемо відштовхуватися.

На мою думку, перша гра з Чернігівською областю була набагато складнішою, аніж матч із Київщиною. Федерація Чернігівщини підійшла дуже організовано до створення команди. Це відчувалося і по рівню футболістів, і в організаційних моментах, які виникали на футбольному полі.

–  Як вдалося мотивувати гравців збірної на чотири тайми після виснажливого матчу з Чернігівщиною?

На другу гру, виходячи з того, що були виснажені, а команда Київської області відпочивала перед матчем, побудували певний план на поєдинок: за рахунок великої кількості заявлених намагалися  виснажити суперника, що, власне, і вийшло.

Не дивлячись на нелогічний гол з кутового, ми планово йшли по шляху, який для себе вибудували перед поєдинком. Ніхто не сумнівався в поставленій тактиці. Коли починався додатковий час, було помітно, що Київщина не мала бажання виходити на поле. Відчувалося, що наша збірна дотисне суперника.

– Зв’язка Яцковець-Постолатьєв принесла збірній Житомирської області чотири забитих…

– Приємно мати таких гравців у команді: майстрів своєї справи. Хлопці гарно робили покладену на них роботу.

На полі грає 11 людей, а в нашому випадку, навіть 18.  Дякую Постолатьєву і Яцковцю за те, що доводили справу, яка розпочиналася від воротаря та захисників, до логічного кінця. Даний дует не підводив, а лише ставив заключні крапки своїми забитими.

– Під час матчу розіграшу Суперкубку Житомирської області між ФК «Полісся» (Ставки) й ФК «Полісся» (Городниця) Епі Мішеля Алана забрала швидка. Один з провідних гравців встигне відновитися до наступного етапу турніру?

– У Майка велике, хоробре серце, він справжній боєць. Йому потрібно небагато часу, щоби загоїти свої рани і вийти чи то за збірну, чи то за клуб. Хочеться, аби всі максимально прибули до збірної. Маємо приємну головну біль:  коли з великої кількості обираєш кого заявити. Сподіваюсь, що обласна федерація організує прибуття всіх хлопців до збірної, а вони, повірте, цього хочуть.

– Збірна готова знову провести два підряд матчі, один з яких по чотири тайми?

– Думаю так, ми вже це приходили. Коли у команді зібрані гравці одного рівня, на яких можна розраховувати –  це комфортна робота для тренера.

– І на завершення, що скажете про потенційних суперників нашої збірної.

– Всі команди Кубку Регіонів ФФУ – темні конячки, тому важко сказати про їх рівень. Напевно, вони так само думають і про нас.

Всі хлопці, тренери, налаштовані тільки на перемогу. Будемо робити все для того, аби пройти до фінального етапу. Хочемо бути серед найкращих, адже перемагати завжди приємно.

Джерело: офіційний сайт ЖОФФ