Микола Костенко: «Єдиний критерій ефективності - це результат. У Києві для цього потрібні зміни!»

Дата: 
вторник, января 16, 2018 - 15:45

Прес служба КМФФ продовжує серію публікацій, які знайомлять футбольний актив Києва з новими лідерами, їх позиціями та думками відносно розвитку футболу Києва.

Сьогодні представляємо Миколу Костенко – голову федерації футболу Голосіївського району м. Києва, завідувач кафедри фізичного виховання Національного Університету Біоресурсів і Природокористування України, тренер національної збірної команди України з пляжного футболу, головний тренер молодіжної збірної команди України пляжного футболу, головний тренер ФК «Альтернатива» учасника змагань чемпіонатів України та Києва з футзалу, пляжного футболу.

Більш детальніше з біографією Миколи Костенко можна ознайомитись за посиланням:  http://kmff.com.ua/2018/01/11/kostenkobio/

- Що для Вас футбол і чому Ви вирішили виступити одним із ініціаторів та засновником Київської міської федерації футболу?

- Футбол це моє життя. З 6-ти років я займаюсь цим видом спорту. Футбол є наймасовішим видом спорту у світі. Це гра, яка дає змогу розвивати як фізичні якості людини так і психологічні: комунікабельність, соціальну пристосованість.

Більше 25 років масовий та дитячо-юнацький футбол України по суті використовував інфраструктурні можливості та методики радянських часів. Тому в цілому можливо констатувати, що сьогодні розвиток цього виду спорту в Києві та і в Україні в цілому знаходиться в занепаді. Це обумовлено як недостатньою кількістю спеціалістів так і малою кількістю спортивних майданчиків.

Тому найголовнішим завданням відродження футболу є пошук можливостей системного будівництва стадіонів, міні-футбольних майданчиків та спортивних комплексів.

На превеликий жаль, Київ займає одне із останніх місць в Україні у співвідношенні кількості кв. метрів спортивних споруд футболу на одного мешканця міста . Потрібні зміни!

 

- Назвіть, будь ласка, основні проблеми на Вашу думку сучасного масового та дитячого футболу Києва?

- Відсутність матеріально-технічної бази, нульова комерціалізація дитячо-юнацького спорту, відсутність системного контролю за діяльністю дитячо-юнацьких шкіл.

 

- 16 лютого відбудеться конгрес, який в тому числі сформує нову команду топ-менеджерів київського футболу. Які Ви бачите основні та пріоритетні завдання нової команди?

- Рахую, що основним завданнями керівників федерації є робота по залучення інвестицій та спонсорів, системна співпраця з міською владою з метою отримання максимум ресурсу з бюджету Києва  для київського футболу та лобіювання законодавчих актів на рівні Верховної ради України стосовно пільгового оподаткування спонсорів дитячо-юнацького спорту.

- Якими шляхами повинно відбуватись фінансування дитячих турнірів? Сьогодні практично 100% дитячих турнірів фінансується батьківськими внесками. Чи взагалі це можливо у теперішніх умовах змінити?

- Повинна бути змішана система як державне фінансування так і за допомогою приватного капіталу.

 

- Яка Ваша думка щодо введення єдиного електронного реєстру футболістів?

- Треба дуже зважено підійти до цього питання. Економічна ситуація в країні змушує гравця грати за декілька команд.

 

- Ваша позиція та думка щодо можливості введення для дитячого тренера обов’язкового отримання вищої педагогічної освіти крім тренерського диплому від федерації?

- Я вважаю, для роботи з дітьми педагогічна освіта обов`язкова! В дитячому спорті дуже важливо, щоб тренер був не тільки спортсменом, а й педагогом, бажано і психологом.

- Які Ваші персональні футбольні цілі або мрії в новому 2018 році?   

- По перше виграти всі змагання, в яких приймаю участь як тренер і як гравець.

А по друге збудувати критий манеж для пляжного футболу та пляжних видів спорту на території Національного Університету Біоресурсів і Природокористування України.

Подібний інфраструктурний проект за допомоги президента ФФУ Павелко А.В. вже зроблено в 2017 в Івано-Франківську. Враховуючи, що Київ по суті та по факту є лідером масовості пляжного футболу, а також те що фактично 95 % гравців збірної України є киянами, такий манеж для Києва це необхідність!

Впевнений, реалізація цього інфраструктурного проекту наблизить нашу спільну мрію зробити Україну та Київ – чемпіоном світу з пляжного футболу! Враховуюче вже здобуте, ця мета реальна!

Саме для реалізації вищезазначеної мети я готовий працювати в команді КМФФ та об’єднати свої менеджерські можливості як голови федерації футболу Голосіївського району м. Києва, завідувача кафедрою Національного університету біоресурсів і природокористування України, клубного тренера та тренера збірних команд України з пляжного футболу.

Джерело: офіційний сайт Київської міської федерації футболу