Ліга Європи: «Динамо» крокує до 1/16 фіналу, «Зоря» програла вирішальну битву «Атлетіку»

Дата:
пятница, декабря 8, 2017 - 15:00

Завершився груповий турнір розіграшу Ліги Європи сезону 2017/2018 років. Київське «Динамо» здобуло впевнену домашню перемогу над сербським «Партизаном» та із першого місця пробилося до стадії 1/16 фіналу, а луганська «Зоря» у вирішальному двобої зазнала поразки від іспанського «Атлетіка» та завершила виступи в єврокубках.

У матчі «Динамо» та «Партизана» на «Олімпійському» кияни окреслили свою перевагу вже на 6-й хвилині, коли триходівка Шапаренка, Циганкова та Мораеса закінчилася небезпечним ударом останнього та результативним добиванням Морозюка.

У середині першого тайму вже Мораес відзначився дублем за «біло-синіх». На 28-й хвилині Морозюк самотужки міг завершувати комбінацію столичної команди, але не поскупився на асист для партнера, який у підсумку став результативним. А ще за три хвилини питання щодо переможця протистояння було фактично вирішене: знову успішно «вистрілила» пара Морозюка та Мораеса.

Приємні відчуття від гри «Динамо» у першому таймі вболівальникам дещо зіпсував гол «Партизана» після того, як серби заробили право на 11-метровий удар. Морозюк зачепив у власних володіннях Сому, а Євтовіч відправив м’яч у нижній кут воріт Бущана.

Четверте та завершальне у цьому матчі взяття воріт динамівці відсвяткували, реалізувавши контратаку. Циганков на дриблінгу увірвався до штрафного майданчика гостей і був збитий Мілетічем – Мораес записав на свій рахунок хет-трик, не залишивши шансів голкіперу – 4:1

Ліга Європи. Група B. 6-й тур

«Динамо» (Київ, Україна) – «Партизан» (Белград, Сербія) – 4:1

Голи: Морозюк (6), Мораес (28, 31, 77, пен) – Євтовіч (45+3)

Попередження: Морозюк (62), Шепелєв (90+1) – Більєр (40), Мілетіч (48), Джурічковіч (89)

«Динамо»: Бущан – Шепелєв, Морозюк (к), Мораес, Циганков (Гонсалес, 83), Піваріч, Буяльський (Гармаш, 66), Хачеріді, Шапаренко (Бєсєдін, 77), Кадар, Кендзьора,

«Партизан»: Стойковіч – Тавамба, Вулічевіч (к), Сума, Євтовіч, Більєр (Джурічковіч, 77), Мілетіч, Мітровіч, Пантіч, Мілетіч, Соломон (Ожеговіч, 85)

У Львові лише перемога гарантувала «Зорі» виступи у Лізі Європи навесні 2018 року. І, зважаючи на вистраждану звитягу луганчан в Іспанії, вболівальники до останнього вірили: «мужики» зможуть вирішити надскладне завдання на гру.

У першу чергу, команда Юрія Вернидуба намагалася зіграти надійно позаду, а вже згодом господарі шукали щастя біля воріт Ерреріна. В одному з таких епізодів на 21-й хвилині Караваєву трохи бракувало влучності, коли Олександр, замикаючи фланговий простріл, пробив повз дальню стійку.

У цілому, до перерви команда Хосе Анхеля Сіганди займала вичікувальну позицію, адже нічийний результат був на руку футболістам з Більбао. А вже після відпочинку нагоди почали з’являтися біля воріт Андрія Луніна, адже «Зорі» було нікуди діватися, потрібно було великими силами йти вперед та забивати гол.

В одній з контратак воротар «Зорі» у карколомному стрибку відбив удар впритул від Адуріца. Трохи пізніше момент був у Рауля Гарсії, але м'яч після його удару влучив у поперечину.

Один з ключових моментів стався за 20 хвилин до кінця зустрічі. На 70-й хвилині українську команду засмутив Адуріц, який точно пробив головою під поперечину після стандарту. Інтригу було остаточно поховано за кілька хвилин до фінального свистка, коли «крапку» в матчі встановив Гарсія – 0:2.

«Зоря» із п’ятьма заліковими балами посіла третю сходинку у групі J і, на жаль, не зіграє навесні у плей-офф Ліги Європи.

Ліга Європи. Група J. 6-й тур

«Зоря» (Луганськ, Україна) – «Атлетік» (Більбао, Іспанія) – 0:2

Голи: Адуріц (70), Гарсія (86)

Попередження: Луньов (43), Андрієвський (50), Кабаєв (82) – Нуньєс (16)

«Зоря»: Лунін – Сухоцький, Сваток, Харатін, Гордієнко, Андрієвський, Луньов (Кабаєв, 46), Караваєв (к), Громов, Бабенко (Кочергін, 75), Іурі (Сілас, 61)

«Атлетік»: Еррерін – Ляпорт, Сан Хосе, Вільямс (Кордоба, 79), Сусаета (к), Лекі, Ріко, Гарсія (Акече, 90+2), Баленсьяга, Адуріц (Меріно, 89), Нуньєс

Жеребкування 1/16 фіналу Ліги Європи відбудеться у понеділок, 11 грудня, у штаб-квартирі УЄФА у Ньйоні.