Європейські “Football People” на Хмельниччині

Дата: 
понедельник, октября 9, 2017 - 14:00

7 жовтня в селі Вишневе Шепетівського району відбувся незвичайний футбольний турнір. 10 дитячих, жіночих та чоловічих команд з’їхались з сіл усього району на «Футбольний врожайний фестиваль», який організував Жіночий спортивний клуб NRG з Києва. Турнір проводився в рамках проекту Football People action weeks (активні тижні людей футболу) європейської організації FARE, яка бореться з проявами будь-якої дискримінації в футболі. Метою цього проекту є розвиток ідей толерантності та різноманітності в суспільстві за допомогою футболу. По всій Європі протягом двох тижнів проводяться сотні різноманітних футбольних турнірів, круглих столів, конференцій, воркшопів, об’єднані одною ідеєю:  “футбол – це гра для кожного, не зважаючи на те, хто ти, звідки ти, які твої можливості і вподобання”.

Клуб NRG існує вже 14 років, має великий досвід участі в турнірах за кордоном, а також проведення різноманітних спортивних заходів в Києві. А от спроба організації виїзного турніру стала для дівчат першим таким досвідом і треба визнати, дуже вдалою. Справжній футбольний дух літав цієї суботи над стадіоном у Вишневому. І хоч рівні команд були дуже різними, дружня атмосфера, завзята футбольна боротьба та фейр плей були головними принципами всіх команд на святі. Відзначимо окремо дві команди юних футболісток з сіл Судилків та Ленківці, які відважно грали з дорослими командами, не  засмучувались від поразок та завзято боролись за кожний м’яч.

Ось як прокоментувала цей  турнір координатор проекту NRG Football People ІринаСамар: «Безмежно тішуся від того, що свято вдалось! Пишаюсь тим, що ми залучили таку кількість учасників! Радію з того, що на побачила справжній спортивний азарт і очі гравців, які горять жагою до гри! Це дійсно ті речі, що надихають присвячувати себе розвитку спорту. Вишневе - це село, де пройшла значна частина мого дитинства. Саме тому рішення де проходитиме перший турнір було однозначним і непохитним. Мене турбує те, що в селах є безліч обдарованих дітей, які мають талант і головне бажання займатись спортом, але дуже прикро , що це в нашій державі підтримується дуже кволо. Ну що ж, хочеш кращого життя - починай з себе. Особисто для мене це перший досвід організації, але точно що не останній, занадто сильно вже я загорілась цим проектом. Сама ідея турніру та її реалізація це заслуга і результат злагодженої командної роботи спортивного клубу “NRG”. Разом зможемо все!»

З групового раунду до півфіналу вийшли команди з Шепетівки, Саверців, Мокіївців та Вербівців. В півфіналах Шепетівська «ПЧ-18» мінімально подолала «Вербівчан» 1:0, а в парі «Саверці» та «Мокіївці» кращими виявились останні з рахунком 3:2. В матчі за 3 місце «Саверці» не віддали перемогу, забивши єдиний м‘яч та отримали бронзові нагороди. Фінал вийшов яскравим і напруженим. Якщо в першому таймі шепетівчани досить впевнено вели в рахунку 2:0, то в другому таймі несподівано пропустили 2 м’ячі, тому переможця мала виявити серія пенальті. В ній більше пощастило команді «Мокіївці», хлопці якої отримали переможний кубок. Кращим воротарем турніру було відзначено Сергія Гончарука з Шепетівської дистанцiї колiї  «ПЧ-18», кращий бомбардир Сергій Костюк з «Мокіївців», кращий гравець – Тарас Тимощук з коськівського «Колосу» та особлива нагорода турніру – приз глядацьких симпатій отримала Аліна Добринчук з Судилківської команди «Crazy Frog».

Отже, європейські футбольні традиції успішно започатковано на Хмельниччині, бажаємо удачі та наснаги дівчатам з NRG, які планують не тільки не зупинятись на досягнутому, а поширювати цей проект на інші області України.

Прес-служба ЖСК «NRG». Фото надані редакцією газети «День за днем» (denzadnem.com.ua)