Євген Саханський: Будуймо Україну разом…

Дата: 
вторник, апреля 17, 2018 - 16:00

В Києві 21-22 квітня 2018 року на території Міста Спорту в Гідропарку пройде XIV Кубок бідівельників України. В найбільшому чемпіонаті за всю історію будівельних турнірів планують приймати участь 32 команди.

Найочікуваніша подія в спортивному житті будівельної галузі.

Головною відмінністю майбутнього Кубку будівельників стане те, що на весняному та осінньому турнірах будуть розіграні чотири путівки до Чемпіонату Європи серед будівельників, який пройде в травні 2019 року. 16 кращих команд групового турніру Кубку будівельників визначать між собою хто буде представляти Україну на європейській будівельній першості.

Ми поспілкувались з  віце-президентом  ФАБУ – Саханським Євгенієм.

 

 

– Що Вас спонукало до ідеї створення футбольної асоціації будівельників України (ФАБУ)?

– До ідеї створення Футбольної асоціації будівельників України спонукав матч в Польші на Гданськ арені, який пройшов в жовтні 2011 році. Перед ЄВРО 2012 , що проходив в Польші та Україні було вирішено зіграти матч між тими, хто будував інфраструктуру та стадіони до європейського турніру. 6 жовтня 2011 році Платіні відкрив стадіон в Гданську і 12 жовтня на ньому зіграли перший офіційний матч будівельники України та Польші. Після прибуття на батьківщину було прийнято рішення про створення ФАБУ і засновниками цієї організації стали дві компанії СВП Майстер (Кргулий метр) та КЗС Вертикаль (SEAPS).

 

– Які турніри проводяться під егідою ФАБУ?

– Під егідою ФАБУ проводяться регулярні Кубки будівельників України (двічі на рік), матчі за участю збірної будівельників України, матчі підготовки до Кубку біуівельникі Єврп 2019. Буде проводитись Будівельна ліга (осінь 2018), Кубок будівельників Європи 2019 та Кубок будівельників світу 2022.

 

– Чому Ви вирішили провести весняний турнір саме в Місті Спорту?

 14 Кубок будівельників України проводиться в Місті спорту з декількох причин. По-перше було прийнято рішення про, що Кубки України 14 та 15 повинні проходити там, де буде проходити Кубок Європи 2019. По-друге зручна локація майданчиків та прийняте рішення відмовитись від проведення весняного Кубку на пракеті. І по третє нас пов’язують давнішні тісні дружні відносини с Сергієм Харченко.

 

– Що потрібно команді щоб прийняти участь в турнірі?

– Щоб прийняти участь у 14 Кубку будівельників України ФАБУ потрібно внести заявку, оплатити внесок учасника, мати свою команду та однакову форму.

 

– Чи можуть професійні футболісти приймати участь?

– В турнірі можуть приймати участь всі хто на момент турніру не має професійного контракту Вищолігової комнади або команди Єкстраліги України.

 

 – Скільки команд прийме участь у весняному  Кубку Будівельників цього року?

– Планується участь 32 команд. Але є правило одне для всіх. коли оргкомітет отримує 24 заявки та підтвердження уачсті список закривається поки не з’явиться 32 команди. Якщо такої кількості не буде, то Кубок буде розіграний між 24 командами.

– На Вашу думку, яка команда є фаворитом в Кубку?

– За останні три роки рівень команд суттєво зріс. Раніше повна і безапеляційна перевага була на стороні футболістів з Єпіцентру К3. Зараз дуже багато команд дають бій та навіть перемагають підопічних Шайтанова Олега та Гончарова Володимира. На останньому Кубку в фіналі золотої ліги Сервіт переміг К3. Також перможцями срібної ліги став Конструктив, а бронзової – Сталекс. Підсилився в цьому році Метробут, Агромат та Carrot. Грузинська команда OrbiGrup пообіцяла після минулорічного турніру, що в цьому році привезе максимально можливий якісний склад з Грузії. Також буде команда з Булоруського Бресту, яка теж в телефонній розмові пообіцяла “винести всіх”. Якщо б запитали особисто мне про фаворита, то я б утримавля від визначення, але якщо б мене спитали кого б я хотів бачити з золотими медалями, то я б відповів одним слово – Ковальська. Дуже хочеться, щоб підопічні Дениса Стоянова нарешті виграти Кубок будівельників

 

 – Які загалом перспективи Ви бачите в розвитку ФАБУ?

– Перспективи у АФБУ колосальні. Але потрібна підтримка з боку влади, міністерства будівництва та Федерації футболу України. Нам постіно допомагає Вадим Константинович Костюченко за що йому окрема подяка. Але потрібна або державна програма або іневестиції частного характеру. В планах Кубок Європи та світу. В найближчих планах Будівельна ліга та закордонні виїзди збірної в підтримку Кубка Євро.

Джерело: офіційний сайт КМФФ