Чому професійні футбольні клуби мають виплачувати компенсацію ДЮСШ за підготовку гравця?

Дата: 
вторник, сентября 26, 2017 - 20:45

Шановні друзі, збираючи обширну інформацію з метою створення якісних та обгрунтованих пропозиція для змін та доповнень до Регламенту ФФУ зі статусу та трансферів футболістів у площині визначення механізмів з виплати компенсації за підготовку юних футболістів, проводемо активну роботу. У цьому форматі цікавою, на мою думку є нищезазначена інформація.

Маючи честь бути викладачем на кафедрі футболу Національного університету фізичного виховання та спорту, маю можливість спілкуватись зі студентами. Сьогодні 26 вересня під час проведення чергового заняття надав позапланове завдання своїм студентам, а саме: надати пропозиції щодо вирішення питання з реалізації та втілення в життя реального механізму з виплати компенсації за підготовку юних футболістів. Попередньо надав вводні данні про ситуацію що склалася в Українському футболі із зазначеного питання, ознайомивши майбутніх тренерів з футболу із вимогами Регламенту ФФУ зі статусу та трансферів футболістів та з тими проблемами, що заважають виконувати в повному обсязі вимоги зазначеного Регламенту.

Робота з групою студентів була організовано по принципу проведення квесту. Групу було розбито на чотири підгрупи, в яких студенти поспілкувавшись із зазначеного питання, обирали спікера , який і доповів думку кожної з підгруп. Чому саме вважав слушним почути і їх думку, тому що саме вони молоді футболісти ще нещодавно стояли перед цією проблемою з іншої її сторони, виступаючи у складах команд ДЮСШ та футбольних клубів. І саме неузгоджений на сьогодні механізм з компенсації виплат за підготовку юних футболістів мав стати їм на заваді у питанні продовження своєї футбольної карери. 

Так от що зазначили спікери від підгруп:

Чому професійні футбольні клуби мають виплачувати компенсацію за підготовку ДЮСШ або футбольному клубу, якщо всі витрати по утриманню та вихованню дітей покривають в повному обсязі батьки самих футболістів. Також було зазначено, що доцільно булоб розглянути та розробити гнучку систему виплат в залежності від статусу клубу та його фінансових можливостей. 

Але практично всі спікери зазначили про те, що механіз з виплати компенсації за підготовку повинен існувати та працювати. 

Принагідно хочу проінформувати читачів нашої сторінки про те, що за інформацією від Професіональної футбольної ліги України у сезоні, що розпочато близько 90 відсотків підписаних перших професіональних контрактів, з командами ПФЛ були укладені за рахунок листа про відмову від ортимання компенсаційних виплат за підготовку юних футболістів. 

Отже підводячи підсумки квесту прийшли до висновку: 

1. Система та механізми з виплати компнсації за підготовку юних футболістів повинні існувати та працювати. 

2. Суми, які повинні оплочувати професіональні футбольні клуби повинні бути розраховані за гнучкою ситсемою з ретельним аналізом витрат, які понесла сама школа (ДЮСШ) та або футбольний клуб. 

3. При формуванні суми, яку повинен виплатити професіональний футбольний клуб повинно бути зроблено ранжування клубів за статусом. 

4. З метою створення чіткого та прозорого механізму з виплат компенсацї за підготовку юних футболістів повинна бути розроблена система атестації дитячо-юнацьких спортивних закладів України, яка й надасть відповідь від чого відштовхуватись при створенні механізму розрахунку суми за компенсацію юних футболістів. 

Отже думка молодих майбутніх тренерів, в недалекому минулому діючих молодих футболістів доволі слушна та цікава. Вважаємо за доцільне врахувати її при розгляді пропозицій під час засідання робочої групи, яка, виконуючи рішення Виконавчого куомітету ФФУ, зобовязана надати механізму з виплати компенсацій за підготовку юних футболістів нове життя та не на словах а на ділі створити сталу систему мотивації для тренерсько - викладацького складу ДЮСШ всіх форм власності та підпорядкування та приватних футбольних клубів.

Джерело