"Це ви, журналісти, зробили з Коноплянки зірку. Яка він зірка?" Цитати залізного капітана Олега Лужного

Дата: 
воскресенье, августа 6, 2017 - 12:00

Я не буду тут розповідати якісь історії чи казки. Треба говорити реальні речі – те, що є. Тоді буде і легше жити, і робити все.

Мій характер? Цей аспект неможливо навчити чи натренувати. Це має передатися із молоком матері. Я таким народився. Характер мені дістався і від матері, і від батька. Звик: якщо роблю щось – віддаюся на 100 відсотків.

Якщо ти вийшов на поле, то повинен грати у футбол, віддаватися повністю і виконувати підкати головою. Може побіжу, може не побіжу, може зроблю підкат, може не зроблю, бо поле погане – з такою людиною одразу можна попрощатися.

Я завжди вважав так: якщо ти виходиш на поле, то повинен віддаватися повністю; добігати; не тягнути на себе ковдру, якщо можна віддати пас, щоб людина забила в порожні ворота. Якщо я мав претензії – то тільки по ділу. Просто так ні до кого не присікувався.

Лужний

У справжнього спортсмена не повинно бути ніяких комплексів. І футболісту-бійцю має бути байдуже, грає він проти Іллічівця чи проти Баварії.

Ніколи і нікого не бив нишком. Було кілька ситуацій, в яких я повівся неправильно – в основному, це стосується моїх червоних карток. Одну з них заробив по молодості в чемпіонаті СРСР: ми грали з московським Торпедо, я двічі вдарив Юрія Савічева: ось мене і вигнали. А потім, років через десять, був вилучений з поля вже в складі Арсенала, коли ми змагалися з Шальке в Лізі чемпіонів. Я втікав, мене притримали, а я відмахнувся, і потрапив суперникові ліктем в обличчя.

Мені подобається, як грають в Англії – віддаються грі з першої і до останньої секунди, борються, коли, здавалося б, жодних шансів вже немає.

В українському футболі найбільша проблема – це судді! Вони взагалі судити не вміють! Ніхто не дає грати, вони свистять кожні три секунди. Нехай подивляться, як люди судять в Англії, в інших європейських чемпіонатах. Там дають грати футболістам.

Іноді я замислююся про те, як арбітри згодом дивляться в очі гравцям, яким просто страшно грати при такому суддівстві. А якщо ти є тренером і спостерігаєш за цим свавіллям збоку – то так і до інфаркту недалеко.

План на гру? Ми "від фонаря" написали склад команди і почали грати.

Чотири 100-відсоткові моменти не забили. Шиндер з лінії воріт не зміг влучити. Та ми ходимо до церкви перед кожним матчем.

Лужний

Будківському комфортно у Росії? На здоров’я йому, але я не цікавлюся чемпіонатом Росії, не дивлюся їхніх матчів. Неодноразово висловлювався на цю тему: поки триває війна із Росією, вважаю, що українським футболістам нічого там робити.

Крім Росії є ще мільйон різних держав, де можна виступати. Мені байдуже до їх проблем. Просто вони такими вчинками показують, що в них у серці. Показують свою душу – чим дихають всередині.

Я взагалі не розумію, як може Коноплянка мати місце в складі? Це ви, журналісти, зробили з нього зірку. Яка він зірка?

Луческу увесь час чимось незадоволений. Усі всім задоволені, ніхто не розкриває рот, всім усе нормально, тільки Луческу – незадоволений. Якщо йому не подобається тут, в Україні, нехай їде в Румунію. Я не розумію, в чому проблема?! Якщо він програє, одразу судді винні. То не так судять, то не так хтось щось зробив... Коли йому судді пенальті ставили ще до штрафної – тоді було нормально. А зараз – судді всі винні. З "Баварією" – суддя винен, з Києвом – суддя винен.

Проблема нашого українського менталітету в тому, що ми думаємо про зайві речі. Ми не дивимося, що у нас під носом, в нашій хаті.

Я люблю, коли зі мною поводяться чесно, а не намагаються роздути сенсацію з кожного слова. Ну куди це годиться, якщо я кажу одне, а журналісти перекручують мої слова так, як їм вигідно?

Лужний Арсенал

Експерименти із зовнішністю? Я цього не розумію. Взяти, наприклад, моду на наколки. Як це зрозуміти? Навіщо мені ця мода? У мене що, своїх мізків немає? А навіщо пхати у вухо сережку? Ти що – панянка? Вона вставляє сережку з діамантом, щоб хлопчикові сподобатися, а ти кому сподобатися хочеш – іншому хлопчикові? Ось поясніть мені: навіщо мужику фарбувати волосся, якщо у нього немає в мізках психічних відхилень? Та панночці неважливо, якого кольору у тебе волосся і чи є воно взагалі! Головне, щоб ти був пацаном нормальним.

Колись Порошенко обіцяв, що АТО триватиме не місяці чи роки, а години. Як Президент може так розкидатися своїми словами? Він повинен відповідати за кожну свою фразу. А що Порошенко робить, наприклад, для нашого спорту? Подивіться, як наші спортсмени виступили на Олімпіаді. На якому рівні наш футбол. Поки що бачу лише, як відкриваються нові магазини Roshen.

Сторінка автора у Facebook
Джерело